رنگ و لایت

بالیاژ چیست؟ بالیاژ فقط یک رنگ نیست، بلکه تکنیکی است که برای هایلایت کردن استفاده می شود و اصلا این رنگ مو از فرانسه گرفته شده است و اولین بار در دهه نود دیده شد و بالیاژ در فرانسه به معنای از این به آن سو حرکت کردن است و همانطور که رنگ ها روی موها در بالیاژ حرکت می کنند که استایلیست ها برای این تکنیک از براش های بسیار ظریف استفاده می کنند و بالیاژ نیز به شما اجازه می دهد که بدون هیچ فویل و سپری کردن زمان اضافه یک هایلایت زیبا را داشته باشید .آمبره چیست؟روش رنگ کردن موها به روش آمبره این چنین است که ریشه موهایتان باید تیره تر باشد و رنگ موها هر چه به ساقه می رود به رنگ روشن در می آید.

 

آمبره چیست؟

 

روش رنگ کردن موها به روش آمبره این چنین است که ریشه موهایتان باید تیره تر باشد و رنگ موها هر چه به ساقه می رود به رنگ روشن در می آید.

آمبره مو روشی برای رنگ‌کردن موهاست. در این روش، پایین موها روشن‌تر می‌شود و موها ظاهری دورنگ پیدا می‌کنند. برای ایجاد این حالت، باید قسمت پایینی موها را دکلره یا بی‌رنگ کنیم و سپس آنها را با رنگ مو دلخواه خود رنگ کنیم.

کوپ

برای شروع بحث باید بدانید که تاریخچه ی کوپ به قبل از میلاد مسیح بر می گردد و مصریان اولین اقدام را برای اصلاح سر و صورت کردند و در ایران به قبل از سلطنت قاجار برمی گردد.
در گذشته شاید یک یا دو مدل وجود داشت و محدودیت زیاد بود که اولین انها مدل المانی بود که از کشور المان و در زمان جنگ روی سر نازیهای المانی پیاده شد و بعد با تزریق فرهنگی به کشورها حدودا هفتاد سال پیش وارد ایران شد مدلهای دیگر هم به تدریج اضافه گردید که بعدا الگوی مدل بیشتر برگرفته از کاراکترها و شخصیتهای هنری نشات گرفت .
هنر کوپ به تدریج به صورت عملی در کادمی ها و با شناخت های زاویه و ابعاد صورت و تناسب مدل گونه ها ، چانه گردن و شقیقه ها در نظر گرفته شد و میزان بلند و کوتاه شدن مو بر اساس حجم و حالت و جنس مو و فرم صورت و سن و سال و شخصیت افراد تامین گردید.
گرچه در این فواصل مدلهای خارج از عرف و به صورت نا متعادل که استفاده آنها فقط برای هیپی ها و افرادی که جهت جلب توجه مورد استفاده قرار داده اند.
زمان ضرورت کوپ بدینگونه توصیف می شود که به چند دلیل مو نیاز به کوتاه کردن دارد:
۱- بلند شدن بی رویه و خارج شدن مدل و لازم شدن با استایل صورت
۲- به دلیل آسیب دیدگی و ایجاد موخوره و نازک شدن مو و ریزش
۳- ایجاد تناسب صورت با مدل مو که یکی از مهمترین عوامل کوتاه کردن مو میباشد .
زمان مناسب انجام کوپ بین ۳ تا ۶ ماه و برای سایز های کوتاه ۱/۵ تا ۲ ماه می باشد .
انتخاب فرد متخصص که از علم و مهارت فوق العاده بهره مند باشد به جهت انتخاب مدل و دیاگنوستیک یا مشاوره و تخصص صحیح و اجرای دقیق از ویژگی های یک گوپ کار فوق العاده حرفه ای به حساب می آید .
پس در اتنخاب کوپ کا. خوب دقت فرمایید چون استایل مو نشان دهنده ی ذات و درون هر کسی است .

  برای گرفتن وقت مناسب کلیک کنید

اگر می‌خواهید در زمان خود صرفه جویی کنید، کافیست با توجه به برنامه خود، زمان مناسب انتخاب کنید.