میکاپ و لوازم آرایش

از زمان های قدیم، لوازم آرایشی برای افزایش زیبایی چهره بانوان استفاده می شد. برای مثال، مصریان باستان را در نظر بگیرید که از سنگ معدن (سرب و مس) به عنوان میکاپ استفاده می کردند. زنان دنیای باستان برای برطرف کردن نیازی های ارایشی خود (تهیه کردن لوازم آرایشی مورد نیاز) بسیار ابتکار به خرج می دادند. از میوه ها (توت های مشکی) برای تیره کردن لب ها و رنگ دادن به آن ها و از خاکستر کبریت سوخته برای تیره کردن پشت چشم ها به عنوان سایه چشم استفاده می کردند. امروزه، به هر شیوه ای و با هر برنامه ای، صنعت آرایش را توسعه دادیم و همانطور که می دانید تنوع بی شماری بین لوازم آرایشی وجود دارد.
از بزرگ و خوش فرم نشان دادن چشم ها به وسیله ی پالت های مختلف سایه چشم تا پنهان کردن جوش های ناخوشایند سطح پوست و منافذ باز نامطلوب گرفته؛ تا موارد اساسی تر و متنوع تر؛ که همه ی ای موارد با یک میکاپ فوق العاده به راحتی قابل دسترس است.
تنوع لوازم آرایشی ما انسان ها امروزه طوری پیشرفت کرده است که حتی لوازم آرایشی vegan ( کلمه vegan از کلمه ی لاتین vegetarian سرچشمه می گیرد؛ vegetarian هم به افرادی گفته می شود که هیچگونه محصولات حیوانی ای مصرف نمی کنند: یعنی افراد گیاه خوار؛ محصولات آرایشی vegan هم به محصولاتی گفته می شوند که در مواد تشکیل دهنده خود فاقد هرگونه مواد حیوانی هستند.) هم در بین لوازم آرایشی ها یافت می شود. برای اینکه ارزش اینهمه پیشرفت در عرصه لوازم آرایش را بدانیم و تفاوت و کیفیت لوازم آرایشی های قبل را نسبت به این دوره به درستی درک کنیم، بیایید با هم به تاریخچه ی لوازم آرایش و میکاپ نگاهی بیندازیم.
لوازم آرایشی دست ساز در دنیای باستان
زنان دوران باستان، به دلیل نداشتن اطلاعات و دانش کافی، گاهاً برای زیبا تر شدن چهره خود افراطی عمل می کردند. اگرچه استفاده از میوه ها (به خصوص توت های رنگی و مشکی) برای تیره کردن و رنگ دادن به لب ها به اندازه کافی ایمن بود و صدمه ای به لب ها وارد نمی کرد اما استفاده از موادی مانند جیوه، سرب و آرسنیک و حتی در مواردی، استفاده افراطی از زالو ( برای رسیدن به آرایشی لایت و کم رنگ که در آن زمان ها بسیار مد و مناسب بود) باعث به خطر انداختن سلامت بانوان می شد. خدا را شکر به نظر می رسد که خیلی وقت است که از این دوره ی خطرناک آزمون و خطا کردن برای رسیدن به یک آرایش خوب با کمترین خطرات احتمالی، رد شده ایم!

  برای گرفتن وقت مناسب کلیک کنید

اگر می‌خواهید در زمان خود صرفه جویی کنید، کافیست با توجه به برنامه خود، زمان مناسب انتخاب کنید.