ماساژ

ماساژ


یکی از کهن ترین نوع درمان که توسط انسان شناخته شده، ماساژ است که به نظر می رسد از ریشه عربی مسح به معنی به آرامی فشاردادن، لمس کردن و مالیدن آمده. در پزشکی سنتی ایران در جهت پیشگیری از بیماری ها و همچنین درمان آنها و تقویت اعضا ورزش که ریاضت نامیده می شد، جایگاه خاصی داشته است که زیرمجموعه آن دلک، غمز، کبس، ماساژ با سنگ پا، انواع روغن مالی ها بوده است.

عمل ریاضت یا ورزش یک عمل ارادی است که معمولا توسط خود فرد انجام می شود در صورتی که دلک و غمز معمولا توسط فردی دیگری انجام می شده که او را دلاک می نامیدند. دلک حرکات مالشی آرام نرم یا سریع خشن روی سطح پوست بوده در صورتی که غمز ماساژهای همراه فشار بوده است که امروزه طب فشاری نامیده می شود.

در مطالعات اخیر آثار مختلف درمانی برای انواع ماساژ ها بیان شده است که شامل بهبود جریان لنف و خون، پاکسازی مجاری تنفسی، کاهش خستگی، کاهش دردهای مختلف عضلانی اسکلتی، بهبود کمیت و کیفیت خواب، کاهش استرس، افسردگی و اضطراب، کاهش کشیدگی عضلانی، افزایش قابلیت تحرک بافت نرم و افزایش دامنه حرکت بدون درد است.

چه کسی دوست ندارد که ماهیچه هایش را ورزش دهند و با ماساژ به بالاترین میزان آرامش دست پیدا کند؟ ماساژ در همه جای دنیا از نرمش های آرام بخش به حساب می آید و همه کشورها در حال ارتقاء آن هستند و رفته رفته این نرمش در حال وارد شدن به چرخه سلامتی انسان است.

هزاران نوع مختلف ماساژ وجود دارد که با سلیقه ها و نیازهای متفاوت مردم مطابقت دارد مثل: ماساژ با شکلات، اگر توسط درمانگران ماهر انجام شود، ریسک بسیار کمی در مقابل سایر روش‌های درمانی دارد. عوارض جانبی ماساژ شکلات ممکن است شامل درد‌های موقتی، احساس کوفتگی، کبودی، ورم و حساسیت پوستی به روغن‌های ماساژ باشد.

نکات ایمنی حین انجام ماساژ شکلات

افرادی که مبتلا به انعقاد خون و تعداد پلاکت پایین هستند و افرادی که از داروهای رقیق‌کننده خون مثل وارفارین استفاده می‌کنند، نباید تحت ماساژ‌های شدید قرار بگیرند. از ماساژ دادن برخی نواحی باید اجتناب شود مثل نواحی‌ای از بدن که لخته خون، شکستگی، زخم باز یا زخم درحال خوب‌شدن، عفونت‌های پوستی یا استخوان‌های ضعیف (بر اثر پوکی استخوان یا سرطان)، وجود دارد یا اخیرا تحت عمل جراحی قرار گرفته است.

افراد مبتلا به سرطان هم باید قبل از این که تحت درمان با ماساژ قرار بگیرند با پزشک معالج خود مشورت کنند. چون فشار مستقیم روی تومورها، معمولا نتایج خوبی به دنبال ندارد.

زنان باردار قبل از اینکه از خدمات ماساژ درمانی استفاده کنند، باید با پزشک خود مشورت کنند. ماساژ شکلات خدمتی فراتر از یک سری خدمات لاکچری و آرامش بخش است که با استفاده از شکلات های خاص ماساژ شکلات انجام می گیرد.

در ماساژ شکلات ماسور با استفاده از شکلات مایع بر روی ماهیچه های بدن حرکات دورانی انجام می دهد و تکنیک کار ماساژ شکلات همچون ماساژ روغن می باشد. این حرکات در ماساژ شکلات باعث جذب کافئین موجود در شکلات و نیز مواد معدنی آن در پوست بدن می شود.

ماساژ شکلات علاوه بر شفافیت و تغذیه پوست به واسطه کافئین موجود در شکلات، موجب شکستن سلولیت ها و افزایش فرایند چربی سوزی می شود. علاوه بر آن شکلات به دلیل وفور مواد معدنی مختلف به رشد و تجلیل سلول های پوست کمک می نماید.

تنفس رایحه شکلات در طول فرآیند ماساژ شکلات تاثیری شگرف در آرامش اعصاب و از بین رفتن تنش های روحی دارد. در ماساژ همیشه باید به این مسئله توجه کرد که چه کارهایی می خواهید انجام دهید و به چه منظوری این کارها انجام می شود.

توجه به شرایط مختلف جسمانی، سنی و بیماری های همراه مهم است. وضعیت های عمومی شامل موارد حاد مانند شوک آنافیلاکسی، صرع و تشنج، سکته قلبی، آسم، کومای دیابتیک، آپاندیسیت، نارسایی پیشرفته کلیوی، نارسایی پیشرفته ریوی، کم خونی (بسته به علت)، دیابت عارضه دار، مسمومیت حاملگی و بارداری های نابجا، هموفیلی، خونریزی ها، سرطان، مسمومیت ها، عفونت های خونی باید از ماساژ پرهیز کرد. همچنین تصلب شرایین پیشرفته، تب بسیار بالا، افزایش فشار خون ناپایدار و موارد التهابی موضعی مانند التهابات مفصلی، آرتریت روماتوئید، لوپوس و التهاب حاد رشته های عصبی، انواع مشکلات عروقی مانند فلبیت، ترومبوفلبیت، واریس های مری، کیست های خاص زانو، پوکی شدید استخوانی، زخم های باز و سوختگی های اخیر از موارد قابل ذکر منع ماساژ هستند


خدمات ماساژ در سالن زیبایی رویال رزا انجام می شود

ماساژ

royalrozaرویال رزاماساژماساژ بانوانماساژ پا رویال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *